“Benefice pro Terezku” odstartuje v Jincích cyklus benefičních koncertů

Jeden z pátečních večerů si v září musíte zapsat do kalendáře. Odstartujeme spolu 13. 9. od 18 hodin řadu Benefičních koncertů skupiny USB band, která má svou první zastávku právě v Jincích. Přijďte si do sokolovny užít nádhernou muziku, přátelskou atmosféru a zároveň i podpořit Terezku a její rodinu, které připadne celý výtěžek z koncertu.

“Některým rodinám na jejich životní cestě osud nadělí nejednu překážku. Dvanáctiletá Terezka se společně se svým dvojčátkem narodila předčasně v šestém měsíci. Na světě byla chvilku, a už bojovala se svou první životní nástrahou – krvácením do mozku.
A byť svůj boj vyhrála, tak je Terezka ochrnutá na levou část těla a nemůže chodit. Diagnóza jménem “těžká mozková obrna” je navíc komplikována epilepsií a těžkou mentální retardací,” uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně představenstva neziskové organizace Revenium, která je odborným garantem benefice.

Celým pátečním večerem nás provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu. Písně kapely USB band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou, stojí textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi např. Báry Basikové,
Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo.

“Idea projektu “Benefice pro…” vznikla spontánně. První koncert jsme hráli v říjnu minulého roku a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky,” prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.

Pomoci Terezce tak může každý, kdo se 13. 9. od 18 hodin přijde podívat do sokolovny T.J. Sokol Jince, která nezištně poskytla prostory pro konání koncertu.

Finanční dary můžete posílat už nyní na účet Revenium, z.s.
115-5689490267/0100. Variabilní symbol pro Terezku je datum koncertu: 13092019

Přispět budete moci také přímo na koncertě, za váš dar pro Terezku obdržíte od Revenia potvrzení o daru.

Všechny finanční dary budou použity na neurorehabilitační cvičení pro Terezku. Lokomat je robotický přístroj určený k nácviku chůze. Součástí Lokomatu jsou robotické ortézy, pohyblivý chodník, závěsný systém a počítač s monitorem, které společně představují ideální prostředek ke zlepšování kvality pacientovy chůze. Pro Terezku je to velice důležité, pomůže jí aktivovat mozková centra, a to i jak nohy používat. Cvičení bohužel nehradí pojišťovna a jedna lekce stojí 2000,- korun.

Veškeré informace o akci zapsaného spolku Revenium a umělců
z USB band budou k nalezení na webových stránkách www.usbband.cz nebo www.revenium.cz a Facebooku.

Akci podpořila Nadace ČEZ.

Napsat komentář