Přebor ČOS ve florbalu 2019

Do letošního oblastního přeboru ČOS západ tj. Čechy ve florbalu postoupili jen naši starší žáci, nicméně aby měli brankáře a střídání, tak je doplnili mladší žáci, kteří nakonec tvořili skoro polovinu týmu.

Turnaj se konal 14.4.2019 v Dejvicích. Využili jsme možnosti přespat v sokolovně na Hanspaulce a den před turnajem se prošli Šárkou a zašli se podívat na hřbitov U Matěje na hrob Milana Kadlece, který ve svých 20 letech byl jedním z těch, kteří nepřežili první den bratrské pancéřové pomoci v roce 1968. Dozvěděli jsme se, že jeho hrob byl asi před pěti lety zrušen, ale jiná zajímavá místa, např. hrob Aloise Rašína, na hřbitově stále jsou.

Turnaj probíhal systémem, v němž osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin a podle pořadí ve skupinách se určily čtvrtfinálové dvojice. Ve skupině jsme postupně hráli 3:6 se Sobotkou, 1:5 se Švihovem a 3:9 s Pečkami. Ve čtvrtfinále jsme pak prohráli
s Třebíčí 2:10. Třebaže se všichni hráči naplno snažili, věkový rozdíl byl hlavně v taktice patrný. Potěšitelné ovšem je, že z dobře rozehraných situací jsme skórovali i proti nejsilnějším soupeřům.

Napsat komentář